Sport

Podsumowanie Grand Prix Bielsko-Biała

Agata Uwijała

gokken bielsko biala 5

W dniach 14-15 października nasi zawodnicy zaliczyli świetny start na największym turnieju karate WKF w Polsce. W Bielsku-Białej odbył się POLISH OPEN – XI INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX, w którym wzięło udział aż 1326 osób z 160 najlepszych klubów z Europy i świata.

VI Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej pod znakiem wielu atrakcji. Kaszuby Biegają 2017 - półmetek!

Kaszuby Biegają

przodkowo kaszuby biegaja 1

2 lipca br. o godz. 13:00 odbędzie się VI Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa licząca 11,5 km biegnie tak samo, jak w ubiegłych latach: przez Kczewo, Tokary i Czeczewo. Start i meta znajdować się będą przy hali sportowej w Przodkowie, ul. Sportowa. Bieg główny przeprowadzony będzie w 15 kategoriach.

Sukces na Pomerania Cup oraz start Sary Elwart w Karate 1 w Istambule

Agata Uwijała / KS Gokken

gokken rumia 1

Za nami pierwszy start dla młodszej kadry w tym sezonie szkolnym na turnieju POMERANIA CUP w Rumi. 387 osób z 37 klubów z Polski i Rosji walczyło o medale Pomorskiej Ligi Karate.

Nasi zawodnicy po ciężko przepracowanych wakacjach (3 obozy szkoleniowe oraz 1 zgrupowanie) odnieśli świetne wyniki na matach.

Łącznie zdobyliśmy 15 złotych medali, 8 srebrnych oraz 27 brązowych, co uplasowało nas na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej klubów.

gokken rumia 2

Złota drużyna w składzie Aleksandra Górska, Amelia Skuras oraz Zuzanna Potracka / fot. nadesłane

Nasz senior Filip Wendt został najlepszym zawodnikiem turnieju, zdobywając aż 3 złote medale, natomiast Zuzanna Potracka uplasowała się na 4 miejscu w ogólnej klasyfikacji zawodników z dorobkiem 2 złotych i 1 brązowego medalu.

Był to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców, które odbędą się w ten weekend w Pleszewie. Tak świetne wyniki dają dobre rokowania przed najważniejszą imprezą karate w Polsce dla tych kategorii wiekowych.

gokken rumia 3

Sara Elwart w Istanbule / fot. nadesłane

Nasza seniorka Sara Elwart w tym czasie została powołana z ramienia Kadry Narodowej do startu w Premier League w Istambule. Prawie 100 zawodniczek stanęło do walki w kategorii -61kg, Sara nieznacznie uległa Francuzce 2:4 i niestety skończyła turniej.

KS Gokken / Agata Uwijała

Brusy. Puchar Polski – Masters Polska 2017

nadesłane: Mirek Ugowski

kaszebe baska brusy 2017

9 kwietnia 2017 roku w Brusach w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - ul. Dworcowa 18, odbędzie się turniej sportowy o Puchar Polski. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”.