Chwaszczyno.pl

Wiadomości

Budowa OMT zdjęta z Wykazu Dużych Projektów. W październiku rozstrzygnięcie zaskarżenia decyzji środowiskowej

Karol Krefta

s6

Padły kolejne deklaracje dotyczące budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta (OMT). Komitet Monitorujący Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) wykreślił projekt budowy OMT z Wykazu Dużych Projektów. Natomiast udało się przyspieszyć termin rozprawy dot. zaskarżenia decyzji środowiskowej budowy OMT. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w Warszawie wyznaczył pierwszy termin rozprawy na 3 października 2017 r.

70 lat minęło… Kamienny jubileusz sakramentu małżeństwa Państwa Jadwigi i Alojzego Grothów z Tuchomia

Karol Krefta
Kategoria:

groth rocznica slubu 17

 

W piątek 15 września małżonkowie Jadwiga i Alojzy Grothowie z Tuchomia świętowali 70 lat pożycia małżeńskiego. Najstarsi w gminie Żukowo małżonkowie cieszyli się swoim jubileuszem w gronie najbliższych w Dworku „Oleńka” w Tuchomiu. Dziękczynną Eucharystię odprawił ks. proboszcz Piotr Gruba.

Kolejna interwencja OSP Chwaszczyno na ul. Sambora I

nadesłane: mieszkanka Chwaszczyna
Kategoria:

 sambora chwaszczyno 1

W poniedziałek 18 września 2017 r. o godz. 16.15 na prośbę mieszkańców, po raz kolejny interweniowało OSP Chwaszczyno na ul. Sambora I. Straż została wezwana, ponieważ część drogi była całkowicie nieprzejezdna. Dla okolicznych mieszkańców temat jest znany od dawna. Obfite opady deszczu, brak odwodnień oraz zapadnięte płyty Jumbo spowodowały lokalnie zalanie tej drogi. Przesyłamy kilka zdjęć z akcji.

Dożynki Parafialne – VIII Festyn Kaszubski. Chwilowe opady nie zakłóciły obchodów

Karol Krefta
Kategoria:

zukowo 12

 

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne – VIII Festyn Kaszubski. Doroczne obchody rozpoczęły się Mszą Świętą Dziękczynną w dużym kościele za dary i plony ziemi. Następnie uczestnicy uroczystości barwnym korowodem ruszyli na plac przy ulicy Węglowej, gdzie do godz. 23 prezentowano przygotowany program artystyczny. Popołudniowy deszcz tylko na chwilę przerwał wspólne świętowanie.

Projekt wniosku wspólnego sołtysa i rady sołeckiej o podział funduszu sołeckiego na rok 2018

Michał Witt
Kategoria:

podzial funduszu soleckiego

Sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska przedstawiła projekt wniosku wspólnego sołtysa i rady sołeckiej o podział funduszu sołeckiego. W dniu 13 września o godzinie 19.00 w chwaszczyńskiej szkole odbędzie się ostatnie spotkanie konsultacyjne przed Zebraniem Wiejskim. Warto też wypowiedzieć się w ankiecie opublikowanej przez sołtysa.

 

Gmina Żukowo bez dofinansowania na budowę kanalizacji. Zagrożone inwestycje w Chwaszczynie i Tuchomiu

Karol Krefta
Kategoria:

dofinansowanie budowy kanalizacji w chwaszczynie

 

Mimo pozytywnych nastrojów i niemal 100% pewności przedstawicieli Rady Miejskiej w Żukowie, że uda się pozyskać pieniądze z Funduszy Europejskich na budowę kanalizacji na terenie gminy Żukowo, nie udało się uzyskać wystarczającej liczby punktów w przedstawionym projekcie na jego realizację. Ziściły się pesymistyczne spekulacje.

Stary-nowy klub – KS Chwaszczyno. Rozmowa z nowym prezesem chwaszczyńskiej drużyny

Karol Krefta
Kategoria:

janusz plocki

Po wycofaniu KS Chwaszczyno z rozgrywek III ligi klub rozpocznie rozgrywki od najniższej klasy rozgrywkowej – B klasy. O kulisach tej decyzji pisaliśmy obszernie w artykule „KS Chwaszczyno już nie zagra w III lidze. Czy to koniec klubu?”. Po zawiązaniu nowych struktur rozmawialiśmy z Januszem Płockim – nowym prezesem klubu. Jakie plany poczyni stary-nowy zespół?

Co jest najważniejsze w budowie oczka wodnego w ogrodzie? 

nadesłane
Kategoria:

water lily 1857350 960 720

Zastanawiasz się nad wybudowaniem w swoim ogrodzie profesjonalnego oczka wodnego, o stosunkowo niewielkich rozmiarach? Zatem musisz wiedzieć, aby zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników, które na pewno będą w stanie ułatwić Ci prowadzenie wszystkich prac. Od czego zatem warto jest zacząć?